"همیشه می توان تولدی دوباره داشت..به روز شدن شبهای یکشنبه "
باسلام خدمت دوستان
رسم پدر این بود که همیشه ساعت 9 شب باید به حرم امیرالمومنین علی (ع) مشرف می شدند. حدود 13سالی که ما در نجف زندگی کردیم هیچگاه این زیارت ترک نشد. به حرم که میرفتند زیارت جامعه کبیره(1) میخواندند و برمی گشتند.شبی از شبهای زمستان هوا بسیار سرد بود. برف به شدت می بارید و همراه آن باد شدیدی می وزید.چیزی شبیه بوران بود.ساعت 9 شب را نشان می داد در ذهنم خطور کرد که آیا پدر به حرم می رود؟
دیدم آماده شد!جلو رفتم و با تبسم گفتم: پدرجان زیارت که دور و نزدیک نداره شما از همین جا زیارت جامعه رو بخون..
پدرفقط یک جمله گفت و رفت: مصطفی تقاضا دارم این رو ح عوامانه ما را از ما نگیری!!(2)


دوستان عزیز.. این خاطره ازاستاد بزرگوار آیت الله مظاهری از حاج آقا مصطفی خمینی (ره) نقل شده ..برای من بسیار جالب و آموزنده بود.مخصوصا جمله آخر از حضرت امام خمینی (ره) نقل شده که خود فیلسوفی متبحر عارفی واصل مفسری چیره دست و مرجع تقلیدی محبوب بود که اینقدر به زیارت مقید بودند..زیارت اهل بیت(ع) برای آدم محبتی بوجود میاره که عامل حرکت و نشاط بسیار زیاد در زندگی ما هست..ارادت به خاندان پیامبر(ص) و به زیارت رفتن آنان، نوعى ارتباط معنوى و در حقیقت تداوم دعوت پیامبران(ع) و ائمه (ع) است..
حتی اگه زیارت معصوم نصیبون نمیشه از زیارت امام زادگان ،علما وشهدا غافل نباشیم..که این خود نیز در ما بی تاثیر نیست..

پ ن 1. این زیارت از دهان مبارك معصومى هم‏چون امام هادى (ع) صادر شده است، که قطعاً درست و صحیح است که در مفاتیح آمده.. از علت‏هاى تأكید علماى ربانى بر خواندن زیارت جامعه كبیره و مداومت برآن اشتمال آن زیارت بر مضامینى عالیه و معارف بلندى كه ترسیم كننده صراط مستقیم الهى وخط صحیح زندگى است می‏باشد..
پ ن 2.جهاد با نفس، ج4

پ. ن 3.خاطره بالا به عنوان است که ما روح عوامانه داشته باشیم بلکه به دین منظور است که در زیارت عوام مردم عشقان به اهل بیت برای زیارت مردم خلوص دارد...مردم در  ودیوار حرم را میبوسند و ضریح را تبرک میکنند(البته این کار ها کاملا جنبه عقلی و دینی دارد)
طبقه بندی: فضایل اخلاقی،  توصیه های تربیتی، 
برچسب ها: زیارت،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : شنبه 14 اسفند 1389 | توسط : قطره | نظرات()