"همیشه می توان تولدی دوباره داشت..به روز شدن شبهای یکشنبه "
اصل پوچی از آنجاست که بشر ریسمانی را که از عالم غیب اورا به آسمان وصل می کند ،پاره کند از این رو در کل تاریخ بشر دوجبهه بیشتر نیست یکی جبهه انبیا که با اتصال انسان به عالم غیب و عالم معنا بشر را از بی معنایی و پوچی می رهانند و یکی هم جبهه های مقابل سنت انبیا که هرچه باشد جز بی معنایی و پوچی به همراه ندارد .
در کربلا این دو رویارویی به عنوان صفحه نمایش همه تاریخ در ابعاد بسیار جامع خود ظهور کرده است در یک طرف جبهه ای که با تن دادن به شهادت میخواهد با پوچی مبارزه کند و طرف دیگر جبهه ای که نا خودآگاه پوچی خود را استحکام میبخشد.
امام معصوم در تمام افق های حیات بشری حاضر و ناظر است و در این نگاه است که تلاش میشود از حرکت های امام(ع) غذایی برای جان خود بر گیریم و لذا سخت در فلسفه حرکت امام (ع) فرو رویم تا از کمک اماممان و هدایت حضرت محروم نمانیم.
دوری از امام معصوم مسوی با پوچی و بی هویتی است..سرّ این كه سفارش كرده‏اند هر روز زیارت عاشورا بخوانید و نسبت به اهل‏بیت(علیهم‏السلام) تولّی داشته و بر آنان صلوات و درود بفرستید و از دشمنانشان تبرّی بجویید، برای آن است كه طرز فكر پوچی گری ایشان منفور شود وگرنه هم‏اكنون سخن از معاویه و یزید نیست تا آنها را لعنت كنیم.

منبع کتاب کربلا مبارزه با پوچی ها،اصغر طاهرزاده ج1,2

طبقه بندی: فضایل اخلاقی، 
برچسب ها: زارت عاشورا، هویت، انبیا، پوچی،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : یکشنبه 12 دی 1389 | توسط : قطره | نظرات()