"همیشه می توان تولدی دوباره داشت..به روز شدن شبهای یکشنبه "
باسلام به شما دوستان گرامی عزیزحدود دوماهی هست که وبلاگ نویسی نکردم به دوستان سر نزدم.بالاخره کارپیش میاد بنایی منزل و تعمیر خانه ازکار هایی هست که زمان نمی شناسد..خیلی ساده نبود اما وقت زیادی ازمن گرفت.الهی شکر قسمت عمده کار به اتمام رسید و فراغ بالی پیدا شد که دوباره به محیط مجازی پا گذارم و با دوستان آشنا شوم و نظرات و افکار خودم را به بوته نقد گذارم.
 هر خانه ای چند سال یک بار احتیاج به تعمیر دارد .خرابیهای احتمالی رو بر طرف کرد تا کار دوچندان نشود.خانه دل و قلوب ما هم احتیاج به مرمت و نوسازی رسیدگی و مراقبت مدام دارد و گاهی به خاطر غفلت جزبناهای فرسوده قرار می گیرد.این جاست که باید دست به کار شد آستینها را بالا زد و خرابیها را تعمیر کرد.
 برای ساختن و مرمت خودمان به دو مرحله محتاجیم:
 یك. عزم
 انسان باید تكلیف را با خود یكسره سازد و با عزم و اراده‏اى جدى آهنگ خودسازى كند.
                گر سر مقصود دارى مو به مو جوینده شو
                گر وصال گنج خواهى، سر به سر ویرانه باش‏
 دو. عمل
 بعد از قصد و اراده، نوبت به عمل مى‏رسد. محبوب و مقصود نهایى یعنى، خدا دو چیز را در رأس امور انسان قرارداده است: عبادت خود و پیروى نكردن از شیطان.
  قرآن مى‏فرماید: «ألم أعهد إلیكم یا بنى آدم أن لا تعبدوا الشَّیطان إنَّه لكم عدوٌّ مبینٌ و أن اعبدونى هذا صراطٌ مستقیمٌ»( یس (36)، آیه 60 و 16.) «اى فرزندان آدم آیا با شما عهد نبستم كه شیطان را نپرستید؟ روشن است كه اودشمن بزرگ شما است و مرا پرستش كنید كه این راه مستقیم است». این آیه به روشنی تکلیف مارا مشخص کرده است ،امابرای خودسازى موفق باید نکاتی رو در نظر گرفت که دانستن آن ها برای هرکسی که پا در این ساخ و ساز میگذارد لازم است..
ان شاء الله در پست بعدی به این مطلب می پردازم.
طبقه بندی: فضایل اخلاقی،  توصیه های تربیتی، 
برچسب ها: خودسازی،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : یکشنبه 16 آبان 1389 | توسط : قطره | نظرات()