"همیشه می توان تولدی دوباره داشت..به روز شدن شبهای یکشنبه "

- خانم، شوهر «خانه دار» نمی خواین؟
- سکوت.
- زبونتونو موش خورده؟
به حرف های مرد جوانی که از بد حادثه هم مسیرم شده، توجهی ندارم. راه خودم را می روم و تا از دور دوستانم را می بینم که سر کوچه منتظر ایستاده اند، قدمم را تند می کنم و انگار که تازه دل و جرات پیدا کرده باشم، بی آنکه همراه مزاحمم را نگاه کنم، می پرسم؛
- آقای نامحترم، شما کار و زندگی نداری؟
مرد کم نمی آورد؛
- نه والله... ما رو که می بینین علاف شماییم، دربست.

شاید شما در خیابان مردانی رو دیده باشید که به زنان متلک می اندازند و تیکه کلام هایی زشت رو در مواجه با آنها به کار میبرن..البته برخی زنان هم از قافله عقب نیستند و به طرف مقابل متلک می اندازند...اما تعداد اقایان به تناسب بیشتر از خانم ها در این مورد است.من فکر میکنم مردانی که این عمل زشت رو انجام میدهند از طرف زن خواستار جواب متقابل هستند که بار دوم یا چندم این کار را انجام دهند..

متلك گویى نوعى تجاوز به حقوق و حریم دیگران و مردم آزارى است و در غالب موارد، نوعى عكس العمل و رفتار جنسى و راهى براى آزاد كردن فشارهاى جنسى و تسكین عقده ها و كمبودهاى غریزى است.

 در واقع متلك گویى مربوط به لغزش جنسى است و انگیزه آن ارضا جنسی خفیف هست كه اگر كنترل نگردد و ریشه كن نشود ممكن است به نوع سادیسم (حالت آزار رسانى) تبدیل گردد چون به گفته برخى صاحب نظران تمایلات غریزى در مواردى ممكن است سبب شقاوت و بى رحمى گردد.

سادیسم نوعى حالت تعرض براى فردى است كه از طریق اِعمال آن احساس لذت مى كند به فردى كه پیرامون او است آزار مى رساند و این آزار رسانى براى او لذت بخش است. در جنبه لغزش جنسى سادیسم نوعى اقناع جنسى از راه آزار رساندن و داشتن رفتارى ستمگرانه وپرخاش جویانه براى اقناع خویش و در كل یك بیمارى است. هر چند متلك گویى حالت ضعیف این بیمارى است ولى اگر كنترل و درمان نگردد ممكن است تبدیل به حالت هاى شدید و حاد آن گردد كه كنترل و درمان آن بسیار دشوار است(1)

براى حل این مشكل در جامعه و ریشه كردن آن باید مجموعه اى از برنامه ها و اقدامات فرهنگى و اجتماعى و اقتصادى را در سطحى گسترده اجرا نمود از خانواده گرفته تا مدرسه ومحیط های اجتماعی... و پرواضح است كه این كارى تدریجى و درازمدت است و محتاج به شكیبایى و استقامت فراوان است.

اما راهکارها

1)فراهم آوردن زمینه ازدواج و تشكیل خانواده براى جوانان،2) ایجاد شغل و كار مناسب براى آنها و پر كردن اوقات فراغت آنها،3) كنترل و نظارت بر ارتباط دوستانه جوانان و روابط اجتماعى آنان،4) تقویت بنیه مذهبى و عقیدتى و اخلاقى آنان ،4)حفظ حجاب شرعی و پوشش مناسب برای خانم ها، 5)بیان آثار سوء فردى و اجتماعى این عمل 6)تنبیه و مجازات كسانى كه در این كار جسارت مى ورزند وحد و مرزى نمى شناسند

پى‏نوشت‏

 (1) خانواده و مسائل جنسى كودكان، دكتر على قائمى، ص 202.

 2)نرم افزار پرسمان

طبقه بندی: رذایل اخلاقی، 
برچسب ها: کلام و سخن، متلک گویی، بیماری های روانی،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : یکشنبه 3 مرداد 1389 | توسط : قطره | نظرات()
نمایش نظرات 1 تا 30