"همیشه می توان تولدی دوباره داشت..به روز شدن شبهای یکشنبه "

در پست قبلی درباره معنای غیرت حرف زدم .دراین پست میخام ادامه بحث رو انجام بدم.از اینکه دوستان در بحث شرکت میکنن ممنونم .امیدوارم نظرات خودشونو بدن تا با تبادل آرا و اندیشه ی صحیح رو پیدا کنیم به اون عمل کنیم. 

هرچند از نظر لغوى تفاوت هایى بین تعصب با غیرت دینى وجود دارد و به نوعى تعصب معناى وسیع ترى نسبت به غیرت دینى داشته و مصادیق بیشترى شامل مى شود. اما مى توان نقطه اشتراك این دو را در مواردى دانست كه شخص با درك و آگاهى كامل نسبت به دین و ارزشهاى دینى خویش حساسیت كامل داشته باشد و در مقابل تعرض بیگانگان به آن، ایستادگى نماید. و نقطه اقراق آن دو هم در مواردى است كه یا تعصب در امور غیر دینى باشد و یا اینكه تعصب در دین است اما شخص كوركورانه و بدون دلیل و منطق از دین خود دفاع مى كند.

به نظر شما چرا خانواده ها و شوهرها با همسران اجازه چنین رفتارها و طرز لباس پوشیدن و آرایش در خیابان و ... بی تفاوت و حتی راضی هستند؟آیا واقعا کم غیرت هستند؟؟؟به نظر اینجانب عوامل مختلفی در این گونه حرکات هست.

1- گاهى اوقات تنبلى، بى بند و بارى و رهایى از قید و بندهاى اخلاقى و عرفى و شرعى براى بعضى افراد راحتتر و بهتر به نظر مى رسه به همین جهت برخى افراد، كمتر حاضرن به بعضى تقیدات اخلاقى و جامعه پسند سر تعظیم فرود آورن و مى خوان به هر شكلى كه شد و آن گونه كه راحت ترند در سطح جامعه حضور پیدا كنن. .

2- نداشتن ترس از خدا و عدم پاى بندى به دستورات الهى و بى توجهى به مسائل حلال و حرام و فقهی..

3-گسترش فرهنگ غربی و اومانیستی(انسان مدارانه) از طریق ابزارهاى صوتى، تصویرى .بگونه ای که ارام ارام به صورت یک فرهنگ و ارزش قلمداد می شود. در بسیارى موارد افراد به طور ناخودآگاه و ناخواسته تحت تأثیر تبلیغات گسترده این گونه وسائل قرار مى گیرند.

طبقه بندی: فضایل اخلاقی،  توصیه های تربیتی، 
برچسب ها: غیرت،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : یکشنبه 9 خرداد 1389 | توسط : قطره | نظرات()