"همیشه می توان تولدی دوباره داشت..به روز شدن شبهای یکشنبه "

با توجه به آیات قرآن مجید، به خوبى روشن مى شود كه هدف از تشریع وجوب حكم حجاب اسلامى، دستیابى به تزكیه نفس، طهارت، عفّت و پاكدامنى، جهت استحكام و گسترش امنیّت اجتماعى است: «و اذا سَأَلْتُموهُنَّ مَتاعا فَسْئلوهُنَّ مِنْ وَراءِ حِجابٍ ذلِكُم أطْهَرُ لِقلوبِكُم و قُلُوبِهِنَّ».(1)

چه بسیار بنیادهای خانواده بخاطر رعایت نکردن حجاب فرو میریزد.زنانی که با بد حجابی یا بی حجابی و چندین قلم ارایش به سطح شهر می آیند وبه ناز و عشوه میپردازند آیا نمیدانند که باعث متزلزل کردن روان افراد یا سست کردن بنیاد خانواده ای را پایه ریزی میکنند یا واقعا خود را به نفهمیمی میزنند وعذر بدتر از خطا را باعنوانهای  آزادی و برابری حقوق شهروندی با مردان سر میدهند..

متاسفانه در دوران کنونی بحث  «عرضه خود» در جامعه جامعه ایرانی و بهتر گوییم جامعه جهانی رو به فزونی نهاده است و اینجاست که مقایسه ها پر رنگ تر شده و ناخداآگاه مرد ،همسر خود و زن ،مرد خود را با افراد دیگر مقایسه میکند و معلوم است که در این مقایسه زیبایی همیشه زیباتر و خوشگل ترین وجود دارد.

باید توجه داشت که نگاه به  نامحرم توسط مردان، باعث تحریك و تهییج جنسى آنان و در نتیجه منجر به فساد و ریشه‏كنى امنیّت اجتماعى مى‏شود، وچه بسا بخاطر زنان بد حجاب و بی حجاب،  زنانی که پوشش کامل اسلامی دارند هم از تعرض بی نصیب نمانند!!!چرا که انسان مست شهوت عقل خود را در برابر تمییز بین زنان بد حجاب و بی حجاب از دست داده است.

 خداوند در كنار دستور حجاب و پوشش بدن به بانوان، مردان را نیز امر به حجاب و پوشش چشم داده و نگاه به نامحرم را بر ایشان، حرام كرده است. در این‏باره از امام رضا (ع) نقل شده است: « حرّم النَّظَر الى شُعورِ النّساء المَحْجوبات بالازْواج و غَیْرهِنَّ مِنَ النّساء لما فیه مِنْ تَهْییجِ الرّجال و ما یَدْعوا التَّهْییج الى الفَساد و الدُّخول فیما لا یحلّ و لا یجمل»(2) «نگاه به موهاى زنان باحجاب ازدواج‏كرده و بانوان دیگر، از آن جهت حرام شده است كه نگاه، مردان را برمى‏انگیزد و آنان را به فساد فرامى‏خواند در آنچه كه ورود در آن نه حلال است و نه شایسته».

امنیّت اجتماعى، فلسفه حقیقى وجوب حجاب

یكى از فلسفه‏هاى حقیقى وجوب حجاب، حفظ آرامش زن، مصونیّت جامعه از فساد و عمق و معنا بخشیدن به امنیّت اجتماعى با توسعه آن است زیرا نفس آدمى، دریایى موّاج از تمایلات و خواسته‏هاى او است كه مهم‏ترین آنها به خوراكى‏ها، امور جنسى و مال و جاه و مقام، مربوط مى‏شود و بدون شك بالاترین خواسته‏هاى مردان، تمایل به جنس زن است.ایا واقعا زنی دوست دارد زمانی در خیابان پا میگذارد رگبار متکهای زشت و زیبا را بشنود و ای کاش فقط به این امر ختم میشد!!..

 در سخنان عرفا آمده است: «أعْظَمُ الشَّهْوَة، شَهْوَة النّساء»(3) «بزرگ‏ترین خواسته‏هاى مرد، رغبت به زنان است». ارائه زیبایى‏ها و مواضع بدن زن، به شهوت و طمع مردان، دامن مى‏زند و آنها را به یك كانون جدّى خطر، مبدّل مى‏سازد كه به سلب آرامش زن و امنیّت اجتماعى منتهى مى‏گردد. آنچه مى‏تواند از این نا امنى پیشگیرى كند، پوشش زن از چشمان گرسنه نامحرمان است كه با حجاب كامل اسلامى، عملى خواهد شد.

نوسنده به این عقیده است که فلسفه وجودی حجاب برای برخی از زنان جامعه روشن نیست البته نباید از عده ای منورالفکر معلوم حال غافل بود که با بیانات زیبا و نوشته های خوددر قالب آزادی، تساوی حقوق، کرامتهای زنانگی ، زیبایی های خدادادی و..حجاب را نفی کرده و فضای فکری جامعه را  به به سادگی لجن مال میکنند.

.............................................................

 (1) احزاب (33)، 53

 (2) بحارالانوار، ج 104، ص 34

 (3) محجة البیضاء، ج 5، ص 177

طبقه بندی:
برچسب ها: حجاب، خانواده، شهوت،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : دوشنبه 6 اردیبهشت 1389 | توسط : قطره | نظرات()