"همیشه می توان تولدی دوباره داشت..به روز شدن شبهای یکشنبه "

با سلام خدمت دوستان امید وارم روزهای سال نو وتعطیلات رو با شادی و خوبی بگذرونید .

این روزها تلویزیون با فیلم های و سریالهای متنوعی بینندگان خود را سر گرم کرده است .هر چند خیلی از مردم بیشتر اوقات خود را یا در سفر میگذرانند یا در دید وبازدیدهای سال نو هستند اما برای عده ای تلویزیون سرگرمی اول است.از فیلم های که بگذریم سریالهای سیما طرفداران بیشماری دارد مخصوصا این  ایام که بیشتر جنبه طنز مد نظر است.

متاسفانه با دقتی سطحی اشکالات بیشماری را در این سریالها از نظر محتوایی میبینیم که نویسندگان و کارگردانان این مجموعه ها به آن اهمیتی نمیدهند و باعث رواج رفتارها و ناهنجاری را در جامعه می شوند هرچند مسولیین در چندین سال گذشته از بار انتقادهای تلویزیونی فرار کرده اند به هیچ حرفی گوش نمیدهند اما لازم است که باز این موارد گفته شود. در نگاه کلی سیمای ایران چه از لحاظ اجتماعی چه سیاسی چه فرهنگی و دینی دوران آشفته را میگذرانند.با این که تولیدات زیاد شده وکمیت بالا رفته اما کیفیت برنامه ها فوق العاده پایین امده است.

دروغ گویی در متن فیلم نامه ها بسیار پررنگ است .وانگار هر کس میخواهد کار خود را پیش ببرد باید دروغ بگوید این خصلیت زشت در سریال چار دیواری بسیار پررنگ نمایش داده شده است .ایا به راستی با این عادت ناپسند کارها به نحو احسن پیش میرود یا نه؟

مگر نه این است که دروغ گویی از گناهان کبیره شمرده شده است ؟وموارد نهی بسیاری در مورد آن امده است .

پس چرا رسانه ایی که ادعای دین مداری و ترویج سنتهای نیکو شمرده میشود باید اینگونه عمل کند. در تاریخ 15آذر88بنده پستی را به عنوان خالی بندی ممنوع گذاشتم و مطالب کوتاهی رو درباره انگیزه دروغ گویی و درمان ها اشاره کردم و اکنون با حدیثی کوتاه این پست را به اتمام میرسانم.

 رسول خداصلى الله علیه وآله فرمود: دروغ گویى از پستى روح ریشه مى گیرد (لایكذب الكاذب الا من مهانة نفسه). مستدرك الوسائل، ج 9، ص ، ح 10282.

طبقه بندی:
برچسب ها: دروغ، گناه،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : سه شنبه 3 فروردین 1389 | توسط : قطره | نظرات()
نمایش نظرات 1 تا 30