"همیشه می توان تولدی دوباره داشت..به روز شدن شبهای یکشنبه "

با تشکرازدوست خوبمان نسرین خانم که با مطالعه اخرین مطلبشون این پست را نوشتم..

و وصینا الانسان بوالدیه احساناً(احقاف/15)

باباها یه غروری دارن. مثل مامانا محبتشونو زیاد برای بچه هاشون خرج نمیکنن ولی دلاشون از محبت بچه ها می طپه..

 چقدر زحمت داره کار بیرون و سروکله زدن با هزارمرد و نامرد، برای یه  قلمه نون که جلوی زن و بچه شرمنده نشن.تاحالا از بابات چیزی خواستی درحالی که وضع مالیش در شرایطی باشه که نتونه بخره و تو باکمال بی معرفتی فقط به خودت و نیازت فکر میکردی؟!

میدونی چقدر سخته اون لحظه ای که کار اشتباه توی زندگی میکنیم و پدرمون باید تاوان وسرشکستگی شو تحمل کنه.چقدر روی باباهامون بلند بلند حرف زدیم و با توجیه گفتیم تو برای نسل دیگه ای هستی و منو درک نمیکنی!!سوادت از من کمتره...

چی شد ایات خدای متعال وروایات ائمه(ع) درباره پدرو مادر؟؟!!خودمونو به نفهمی نزنیم و برای برخوردهای بد با پدر و مادرمون الکی توجیه نیاریم..حتما باید ازاین دنیا برن تا قدرشون بدونیم!!

مگه نشنیدی رسول خدا(ص) فرمود: نگاه محبت‌آمیز فرزند به پدر و مادرش عبادت است.(۱)

مگه نشنیدی  پیامبر خدا (ص) فرمود: هر فرزند نیكوكاری كه با مهربانی به پدر و مادرش نگاه كند در مقابل هر نگاه، ثواب یك حج كامل مقبول به او داده می‌شود،

 سؤال كردند، حتی اگر روزی صدمرتبه به آنها نگاه كند؟ فرمود: آری خداوند بزرگتر و پاكتر است.(۲)

مگه نشنیدی از امام كاظم(ع) نقل شده كه فرمود: مردی از پیامبر خدا(ص) سؤال كرد: حق پدر بر فرزند چیست؟ حضرت فرمود: ۱- او را با نام صدا نكند. ۲- در راه‌رفتن از او جلو نیفتد. ۳- قبل از او ننشیند. ۴- كاری انجام ندهد كه مردم پدرش را فحش دهند. (۳)

حالا چه شده که با نام کوچک پدر و مادر را صدا زدن مد شده، خیابون کنار پدرو مادر راه رفتن کلاس وشخصیتمونو پایین میآره.و وقتی که به خونه میان براشون بلند نمیشیم..

نگو من ادم مذهبی هستم و اونا از مذهب چیزی حالیشون نیست که در نوشته امام رضا(ع) به مأمون آمده كه: نیكی به پدر و مادر واجب و لازم است اگر چه مشرك و كافر باشند، و در معصیت خدا نباید اطاعتشان كرد.(۴)

 دوستان بعد از خوندن این پست، نمیخواید دست پدرا و مادراتونو ببوسید یا اگه از اونا دورهستید دراولین فرصت بهشون تلفن بزنید...

پی نوشت

۱.بحارالانوارجلد ۷۴صفحه ۸۰

۲. بحارالانوار جلد ۷۴صفحه ۷۳

۳.بحارالانوار  جلد ۷۴صفحه ۴۵

۴.بحارالانوار جلد ۷۴صفحه ۷۲

 

طبقه بندی: فضایل اخلاقی،  توصیه های تربیتی، 
برچسب ها: پدر، مادر،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : یکشنبه 4 بهمن 1388 | توسط : قطره | نظرات()