"همیشه می توان تولدی دوباره داشت..به روز شدن شبهای یکشنبه "
با سلام خدمت دوستان درباره رقصیدن حرف زدم. اما درباره هنر بودن رقص باید بگم که واقعا یه هنر هست اما از اون دسته هنرهای هفتگانه مشهور نیست ولی درتقسیم بندی ارسطو در کتاب بوطیقا (1)جز هنر هست.اما باید بدونیم که اسلام نه با «هنر» به طور كلى مخالفه و نه هر «هنرى» را مى‏پذیرد بلكه اساسا فلسفه خاصى در رابطه با هنر هست. به عبارت دیگر هر هنرى كه در مسیر خیر و سعادت و كمال انسان قرار بگیره مطلوب اسلامه و هنرى كه در جهت عكس آن به كار بره از نظر اسلام مطرود هست.

گاهی انسان از هنر برای ارضا خودش استفاده میکنه در حالی که به اطراف و اثر گذاری هنرش هیچ فکری نمیکنه!من فکر میکنم هنر رقص و حرکات موزون از همین قبیله یا اکثرا اینگونه هست.
غفلت از مهمترین عوامل حرام بودن رقص هست هرچند خود شخص این ادعا کنه که با رقص من به خدا میرسم یا موجب کمال من میشه یا شخصیته منو بالا میبره! این توهمی است که در خیلی از موضوعاتی که شرع اونا رو حرام کرده به ما دست میده چرا که ما فلسفه حرام بودن رو نمیدونیم .
مرز بین عقل و وهم بسیار باریک هست. اینجاست که وحی و تعالیم دینی به عقل کمک میکنه که بدون اونی که ما کار عقلی میدونستیم وهم هست. رسول خدا (ص) مى‏فرمایند: «انهاكم عن الزَفْن» یعنى من شما را از رقص نهى مى‏كنم.
تحقیق بنده درباره اونایی که اهل رقص هستند اینه که رقیصدن برای شوهرانشان جذابیت بسیار کمتری داره تا برای غیر همسر درحالی که میدانیم رقصیدن برای همسر حرام نیست!پس معلوم میشه در رقصیدن برای غیر همسر مساله دیگه ای در وجود ما شکل میگیره که به مسایل نفسانی برمیگرده.
1.سایت ویکی پدیا بخش هنرهای زیبا

طبقه بندی: توصیه های تربیتی، 
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : دوشنبه 26 اردیبهشت 1390 | توسط : قطره | نظرات()